מס' נייד: 054-670-0475

אילוף כלבים ביתי

למי מיועד אילוף כלבים בבית?

תחום אילוף כלבי הבית הופך ונעשה פופולארי יותר ויותר. נכון לשנת 2021 ישנם למעלה מחצי מיליון כלבים רשומים במדינת ישראל. סביר להניח שהמספרים האמיתיים אף גבוהים בהרבה. הדבר מביא לכך שבשכונות מגורים צפופות, בכל בית רביעי או חמישי, יש כלב. כתוצאה מכך, רבים הם הפונים או לפחות מתעניינים בשירותיו/ה של מאלף/ת כלבים מקצועי.

אילוף כלבים מקצועי (בניגוד לדעה הרווחת אצל חלק מבעלי הכלבים) מיועד לכל סוגי הכלבים. הן לגורים והן לכלבים בוגרים.

כמה שכיח היום לאלף כלבי בית?

אדם על פי רוב יפנה לאיש מקצוע כשהמזגן מתחיל לזייף באמצע אוגוסט לוהט ולא ינסה לתקן זאת בעצמו. כשהילד שלנו נראה כבוי ופחות חיוני, לא נהסס כמובן ונפנה בהקדם לעזרה מקצועית. היום אפשר להגיד שאותה הכרה והבנה התחדדה גם בהקשר של אילוף כלבים מקצועי. אם לפני 20 שנה (כשהתחלתי את צעדיי הראשונים בתחום) אחוז מזערי ביותר מסך בעלי הכלבים פנה לעזרת מאלף/ת מקצועי, הרי שהיום המספרים שולשו ואף מעבר לכך. היום יותר מתמיד אנשים מבינים שכשם שהם ניגשים לוטרינר בסמוך לכניסת הכלב הביתה (לצורך בדיקה פיזיקלית,הערכה כללית וחיסונים), כך נכון הדבר בנוגע לפנייה למאמן כלבים מקצועי.

איש מקצוע מוסמך והגון, יודע גם לאבחן נכון את כלב הבית וגם לתרגם אותו ואת שפתו לבעליו. כך נחסכות הרבה טעויות ונמנעות הרבה אי נעימויות שבאות לידי ביטוי בתסכול הדדי (של הכלב ושל הבעלים), מפחי נפש, נזקים והרס של הבית. פנייה מהירה למאלף/ת טוב/ה גם עשוייה למנוע ברוב המקרים אירועי נשכנות ופציעה של מי מבני הבית או מבקריו.

למה כולם מחפשים אילוף כלבים מקצועי?

בהמשך לאמור לעיל, אנשים מחפשים לחיות באידיליה ובהרמוניה (עד מה שניתן) ומבלי שאיכות חייהם תיפגם מכך שהכניסו חיית מחמד הביתה. לרבים מבעלי הכלבים חשוב לעשות נכון את הצעדים הראשונים ובנוסף הם מסתכלים מעבר לצרכיהם, גם על צרכי הכלב ורווחתו.

באילוף כלבים ביתי שהוא הנפוץ ביותר בין סוגי האילופים, בעלי הכלב מקבלים תמונה מלאה של איך לגדל נכון את כלב המשפחה שלהם. אם מבחינת סדר יום נכון – כמות ארוחות, זמני ומשך היציאות החוצה. ואם מבחינת פריקת אנרגייה מספקת (מנטלית ופיסית) ומותאמת לטמפרמנט של הכלב הספציפי. כמו גם בחירה נכונה של טכניקות אימון ודברים נוספים כמו מיקום המיטה של הכלב בבית למשל ותשומת לב לטריגרים סביבתיים שמשפיעים על נפשו של הכלב ומכאן גם על התנהגותו.

אילוף כלבים ביתי – הדרך הנפוצה ביותר

כל איש מקצוע בתחום עובד על פי אסכולה מסויימת (למשל אילוף משולב של ענישה וחיזוקים חיוביים, פורס פרי.. ) ועל פי שיטה בה הוא מאמין. השיטה יכולה להיות אילוף בקבוצה בפארק, אילוף בתנאי פנסיון וכמובן, אילוף בבית הלקוח וסביבתו שזוהי גם השיטה הנפוצה ביותר. מאחר ובסביבת הבית, הכלב מתנהג בצורה הכי טבעית, לטוב ולרע, ברוב המקרים יהיה זה נכון לבחור בתכנית אימון ביתית בה ינתן ביטוי לצרכי שני הצדדים (הכלב והמשפחה). כך שתשומת הלב תינתן ותחולק בצורה מידתית נכונה בין אימון הבעלים לאימון הכלב.

אילוף כלבים ביתי
דילוג לתוכן