מס' נייד: 054-670-0475

אודות שי גרינר- אילוף וטיפול באמצעות כלבים

אהבתי הגדולה לכלבים היא זו שגרמה לי לקחת כמה צעדים קדימה ולהפוך אותה למקצוע. 

כבר משנת 2004 התחלתי את דרכי בשוק הפרטי כמאמן כלבי בית. ההצלחה לא באה לה משום מקום. הולכתי כלבים בניו יורק לפני כן, אילפתי כלבים בהתנדבות לעמותות כחלק מהסטאז' המקצועי שהצבתי לעצמי וכמובן המשכתי ללמוד ולהתפתח. כל הזמן ותוך כדי תנועה.

אימנתי כלבים בכל שיטות האילוף הקיימות והמוכרות. ככל שצברתי ידע וניסיון, כך גם גברה תשוקתי לעבוד כמה שיותר 'לעומק' ולא רק לאמן כלבים לסט התנהגויות משמעת. אלא גם ואולי בעיקר, לתת להם מענה רגשי לאובייקטים מהם מפחדים,נסערים או מתרגשים כל כך. 

לאחר שהתחדדה והתעמקה אצלי יותר ההבנה לצרכי הכלב – פיזי,נפשי ומנטלי כאחד, היה לי קל יותר לגשת לכל אתגר. בין אם מדובר בחוסר התאמה מובהק בין כלב ולבעלים ובין אם מדובר על קושי מורכב ומתמשך בדמות בעיות תוקפנות,חרדות למיניהן ושאר התנהגויות שונות ומשונות המהוות מטרד יומיומי עבור בעלי הכלבים.

אני מאושר ושמח בחלקי על הזכות שניתנה לי לחלוק ולהעביר את הידע הרב שצברתי לא רק לבעלי כלבים אלא גם לדור הבא של המאלפים בישראל. 

לימדתי והרציתי במשך 7 שנים במכללה ללימודי כלבנות. עברו דרכי מאות סטודנטים. לשמחתי, הצלחתי להעניק להם הרבה ידע, ערך מוסף ותובנות חשובות לטווח הארוך. אחת החשובות שבהן היא ההנחה שניתן ואפילו רצוי לאמן כלבים ללא אלמנטים של אלימות,כח וכפייה. וקל וחומר כשמדובר *דווקא* במקרים הקשים והמורכבים. 

כיום אני ממשיך לסייע בהדרכות לבעלי כלבים, בדמות תהליכים אישיים וקבוצתיים. בנוסף, אני מוסמך כתראפיסט ABA ועובד מספר שנים עם כלבים בטיפולים עם ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים. בכלל, תחום הכלבנות הטיפולית תופס כיום נפח גדול יותר בעולם הכלבנות וכך גם אצלי. אני מציע טיפולים רגשיים עם כלבים למספר מטרות וביניהן – קושי חברתי, מוטורי,פיזי ורגשי. טיפול בחרדות,פחדים ופוביות שונות ומגוונות, התמודדות עם כעסים ותסכולים ועוד. 

בנוסף, ברוח זו אני מעביר סדנאות כלבנות והעצמה בבתי ספר, תחת תכנית מאושרת של משרד החינוך. 

שי גרינר מאלף כלבים מחנך גורים
דילוג לתוכן